15KPA78A
Mfr.Part #
15KPA78A
Datasheet
15KPA78A
Description
TVS DIODE 78VWM 126.1VC P600
Stock
3041
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
119.7A
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
15000W (15kW)
Voltage - Breakdown (Min) :
87.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
126.1V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
78V